Současné developerské projekty

Poznejte absolutní lehkost bytí v Bytech u parku

Byty u parku Na Vackově

Přemýšlíte o bydlení bez kompromisu nedaleko centra Prahy? Horní Žižkov pro vás bude to pravé. Dříve čtvrť pro nemajetné, dnes jedna z nejvyhledávanějších pražských adres. Kosmopolitní místo plné nekonečných možností pro rodiny s dětmi, mladé páry, seniory i vlky samotáře.

Elegantní projekt, který splývá s okolím

Projekt moderních bytů u parku se řadí mezi nejnovější projekty společnosti Metrostav Development a.s. Projekt tvoří 11 bytových domů, které nabízí celkem 270 nových bytů a 2 ateliéry. V katalogu naleznete útulné jednopokojové garsonky o velikosti 36 m², mezonetové byty o dispozici 4+kk a velikosti až 119 m² nebo prostorný 5+kk byt o velikosti přes 140 m². Jednotlivé bytové domy jsou navrženy tak, aby příliš nevyčnívaly do výšky z původní zástavby a spíše daly vyniknout lodžiím, balkónům, terasám a zahradám. Maximální počet nadzemních pater je proto šest. Samozřejmostí jsou také podzemní garáže včetně několika parkovacích míst s možnou přípravou pro elektromobily. Sportovní vybavení nebo třeba kočárek si budete moct uskladnit ve sklepních kójích či komorách. První byty budou dokončeny v průběhu prvního čtvrtletí roku 2022 a předány novým majitelům ve druhé polovině roku 2022. Druhá část výstavby bude dokončená v první polovině roku 2022 a k nastěhování bude koncem téhož roku.

 

 

Kvalitní bydlení jako priorita číslo jedna

Pražské architektonické studio Architecture Interior Project, které je autorem celého projektu, se při tvorbě návrhu striktně drželo požadavku klientů. Efektivní využití místa, otevřený prostor a maximum denního světla. Nároky na design se promítají především do exteriéru budovy, interiéru dominuje účelnost a chytrost.

Druhý Montmartre

První zástavby začaly na Žižkově, tehdejším pražském předměstí, vznikat ve druhé polovině 19. století. Kopcovitý terén v okolí úpatí Vítkovského vrchu neumožňoval pravidelnou zástavbu, a tak vznikla čtvrť plná klikatých uliček, schodu a náměstí. Díky tomu si Žižkov brzy vysloužil přezdívku pražský Montmartre. S příchodem budovatelského socializmu ustoupila část čtvrti betonovým panelákům a širokým ulicím. Po sametové revoluci byla tato radikální přestavba naštěstí zastavena a historický Žižkov s mnoha svými malebnými zákoutími se zachoval až do dneška.

 

 

Kousek od přírody

Věděli jste, že měl Žižkov při sčítání lidu v roce 1843 pouhých 83 stálých obyvatel? Dnes jich má 60 tisíc a jedná se o zcela samostatnou lokalitu, která je plně občansky vybavená. V blízkém okolí projektu najdete lékařské ambulance, obchody, školy a školky, nákupní centra, dětská hřiště, lékárny, restaurace, kavárny i veterinární ambulance. Zapomenout nesmíme ani na překrásný park Židovské pece, který je ideální ke sportu nebo relaxaci. Pokud jste zvyklí využívat městskou hromadnou dopravu, nemusíte mít strach. Na autobus to z domu budete mít jen pár minut a autobusem pak přesně 10 minut na metro.

 

 

Kde se kultura lepí na paty

Do repertoárového Kina Aero zavítá dříve či později každý obyvatel Žižkova. Jedno z nejcharizmatičtějších městských kin je proslulé svou útulnou atmosférou i projektem Aero naslepo, kdy až do poslední chvíle nevíte, jaký film si pro vás dramaturgové kina připravili. Neodmyslitelnou součástí Žižkova a jednou z hlavních dominant Prahy je Žižkovská televizní věž, nejvyšší pražská stavba od roku 1992. Od roku 2000 ji navíc zdobí deset gigantických lezoucích batolat, díky kterým se proslavila po celém světě. Žižkov si prostě zamilujete. Je to přátelské prostředí, ve kterém se pořád něco děje. Prostředí, ve kterém není problém najít klid a prostor pro vlastní myšlenky. Zkrátka a dobře… skvělá adresa pro skvělé lidi!

 

             

Infolinka: 800 26 60 60
bytyuparku.navackove.cz