Výtvarná scéna

Umění žít

Paříž / Zdeněk Netopil

Lidé jsou odjakživa spjati s uměním, aniž by to tušili.

Každá věc, ač se nám zdá prostá, nicneříkající je artefaktem, který žije svým životem, který má duši. Téměř každý člověk touží žít v prostředí, které je mu milé, ve kterém se cítí dobře. Dnešní moderní doba září všemi styly. Umění 21. století je samé hledání. Nemá svůj konkrétní styl, proto ho nazýváme „Umění nové doby.“ Dnešní doba je svým způsobem jiná, uspěchaná. Lidé už pomalu nemají čas se na chvíli zastavit a vnímat věci kolem. Pokud člověk ztratí kontakt se svými sny a představami, stává se hluchým a němým. Už z toho důvodu je dobré se nad sebou zamyslet. Stačí tak málo k tomu, aby místo, které je jeho domovem, ve kterém tráví většinu svého života dokázal zkrášlit a tím k němu získat větší pouto.

 

Poslední dopis / Jan Kristofori

 

Dnešní životní trend nutí člověka k tomu, aby se vzdělával a poznával nové věci. Vzniká spousta projektů, staví se moderní bytové domy, které jsou navrhovány předními architekty a designéry. Doba si žádá jakousi akčnost. Jakákoliv stagnace by ochuzovala všechny ty, kteří se snaží žít moderní život, prožívat, třeba i krátkou chvíli naplno.

K tomu je zapotřebí jediné: Chtít…

Všude kolem nás je nepřeberné množství artefaktů, které nám mohou sloužit, které nám zpříjemní naše okamžiky. Může to být obraz, váza, vkusný designový nábytek, nebo cokoliv, co nás dokáže oslovit. Nabídka je pestrá. Pokud si nevíme rady, je nám k dispozici řada profesionálů, kteří se dokáží vžít do našich představ a pomoci nám splnit naše sny. Pak je naděje, že se člověk ocitne v prostředí, které bude milovat a kde se bude cítit šťastně.

 

Andělé nad Moulin Rouge / Zdena Marie Nováková

 

Někde na konci / Alex Bér

 

Hommage a G. B. Piranesi I. / Jiří Mocek

 

Opona / Vladimír Komárek

 

Ota Janeček                                                                           Bohumil Eliáš

 

Olbram Zoubek                                                                      Bohumil Eliáš