Novinky z redakce

Vážení a milí čtenáři,

když jsem před měsícem psala úvodník do předchozího vydání Real Estate Praha, byla jsem optimistická a zmiňovala jsem, že by se věci mohly pomalu vracet k normálu. Ani by mě tehdy nenapadlo, že vše může být ještě horší!

 

I když jsem si snad tisíckrát slíbila, že se nebudu pouštět do hodnocení vládních opatření, tentokrát to zkrátka nevydržím. Snad mi to odpustíte. Některá opatření jsou totiž podle mě zkrátka nesmyslná. Kupříkladu zákaz pohybu mezi okresy. Vždyť jsme tak malá země, že je to pro mnoho lidí naprosto nezbytné! Také malé obchůdky a služby by mohly být otevřené, protože věřím, že každý majitel si dokáže ohlídat maximální počet zákazníků uvnitř i dodržování hygienických opatření. Ráda bych také viděla v nemocnicích dostatek adekvátně finančně ohodnoceného personálu, aby nám doktoři i sestřičky nebyli nuceni prchat za prací za hranice.

 

A tak bych mohla pokračovat dál. Vím, že kritizovat umí každý, trápí mě ale, že nevidím žádné světlo na konci tunelu. A v krocích vlády nevidím systém, který by nás opravdu z krize mohl vyvést.

 

Ale pojďme raději časopisu. Předně musím napsat, že do budoucna jsem nucena udělat drobnou změnu. Byť se dle údajů distribučního oddělení časopisy rozebírají ze stojanů velmi dobře, přesto jsem se rozhodla harmonogram vydávání Real Estate Praha posunout o jeden týden dále. Snad se totiž časem situace zlepší a já budu moci v klidu jezdit do tiskárny, která je mimo Prahu, a to bez vysvětlování a bez různých potvrzení.

 

Ale k aktuálnímu vydání: jako vždy vás čekají novinky z oblasti hypoték, právních norem i developerských projektů. Náš redaktor se navíc trochu rozepsal o vile Tugendhat, jediné české památce moderní architektury zapsané na seznamu UNESCO. Věřím, že vás článek zaujme.

 

Tento úvodník píšu v době nouzového stavu a doufám, že až ho naleznete na stojánku, bude všem o něco lépe. V optimistických vyhlídkách teď ale budu raději trochu zdrženlivější.

 

Užijte si, pokud to jen půjde, krásné a sluncem zalité velikonoční svátky a opět Vám přeji hodně pozitivní energie, vzájemné lásky a porozumění.

 

 

Mgr. Marcela Strohmaierová
vydavatel