Novinky z redakce

Nadechneme se?

Po mnoha měsících začíná pomalinku povolovat sevření protiepidemických opatření a zdá se, že bychom se v dohledné době mohli, byť zatím přes roušku nebo respirátor, konečně trochu nadechnout. Po zkušenostech z minulého roku, kdy jsme si zhruba ve stejný čas užívali rozvolňování, aby na podzim přišla opatření ještě tvrdší, jsme ale s tím nadechováním tentokrát opatrnější.

Zároveň si ale uvědomujeme, že minimálně z ekonomických důvodů musíme koukat už teď na měsíce dopředu. A připravovat se na to, že než budeme moct zase dýchat jako v době před koronavirem, se nejspíš často i hodně zadýcháme ve snaze dohnat vše, co víc než rok muselo počkat nebo zkrátka nešlo dělat na plný plyn.

S postupným uvolňováním začne oživování vážně poškozené ekonomiky a přibude spousta práce, což je samozřejmě jen dobře. Začneme se, doufejme, více setkávat osobně, nálada ve společnosti se zlepší a zase budeme moct svobodně cestovat, což mimo jiné také zásadním způsobem prospěje obchodu a ekonomice.

Zlepšení epidemické situace (proboha, hlavně ať už to vydrží) je samozřejmě skvělou zprávou také pro realitní trh. Také tento segment byl pandemií zasažen, byť i v dobách „nejtemnějších“ byl hlad po bydlení či investice do něj stále obrovský. I proto, že v nejisté době lidé viděli v nemovitostech jistotu bezpečného uložení peněz.

V novém vydání REAL ESTATE PRAHA jsme o tom, jaká je vlastně aktuální situace na realitním trhu, hovořili s generálním ředitelem Skanska Reality, Petrem Michálkem. V hypoteční poradně se podíváme na možná úskalí hypoték nesezdaného páru nebo proč má být odhad nemovitostí od soudního znalce. V právní poradně nám objasnili podmínky pro darování nemovitosti nezletilému a s Asociací realitních kanceláří jsme se pobavili o nutnosti pečlivého vzdělávání budoucích makléřů.

Kromě toho si představíme novinky developerů, neotřelá technická řešení jak v oblasti bydlení, tak kancelářských budov. Pro inspiraci se podíváme za hranice k našim rakouským sousedům na jeden velmi neobvyklý dům na překrásném a zajímavém místě.

Vážení čtenáři a obchodní partneři, užijte si listování časopisem, mějte krásný příchod léta, vychutnávejte si slunce a své blízké. A držme si, prosím, vzájemně palce, abychom co nejdříve odložili respirátory a nikdy už se k nim nemuseli vracet.

 

Mgr. Marcela Strohmaierová
vydavatel